pais 1728x3001

Lugupeetud klubivennad ja võimalikud sõudespordi toetajad

Pärnu Rotary Klubi allkirjastas 24-ndal jaanuaril 2019 mittetulundusühingutega Pärnu Sõudeklubi ja Pärnu Sõudekeskus Kaleviga koostöökokkuleppe Pärnu noorsõudjatele uute hädavajalike akadeemilise sõudmise algajate õppepaatide ostmiseks.

Ühises koostöös annetajate aktiivseks leidmiseks on eesmärgiks osta mõlema sõudeklubi noorsportlastele (60-75kg) 2019 aasta sõudehooajaks (mai 2019) 4 uut ühepaati ja kaks paarisaerulist kahepaati, kokku 6 paati, millised antakse üle klubidele ning jaotatakse mõlema klubi vahel võrdselt ehk kummalegi 2 uut ühepaati ja 1 kahepaat.

Paadid hangitakse läbi ühise ostu odavaimalt pakkujalt, paatide prioriteedid, kvaliteediklassi ja varustatuse taseme sobilikkuse on kinnitanud mõlema sõudeklubi treenerid.

Noorsportlaste paatide puudus on olnud läbivalt mõlemal klubil läbi aegade. Eks ole ju loogiline ka, noori sõudehuvilisi on palju, nende treeningajad on peale traditsioonilist koolipäeva suhteliselt üheaegselt ja noorsportlaste paatide puudus on nagu sisse kodeeritud, arvestades, et sportimise tippsportlaste väljakasvamiseks peab olema laiapõhjaline noorsportlaste baas. Samas on õige sõudetehnika õppimiseks ja tulevaste tippude kasvatamiseks oluline tänapäevaste noortepaatide kasutamine kohe õppe-treeningprotsessi alustades.

Sõudmine on läbi aegade üks edukaim Eesti olümpiaala. Enamus tiitlivõistluste medaleid on sepistatud Pärnus. Ka tänane tituleeritud ja hulgaliste tiitlivõistluste medalitega pärjatud sõudekoondise edukaim neljapaat tugineb jätkuvalt Tõnu Endreksonile ja Andrei Jämsäle Pärnu Sõudeklubist ja Allar Rajale Pärnu Sõudekeskusest Kalev. Kõik kolm on oma klubide kasvandikud noortespordis alustamisest alates.

Tõnu Endrekson Andrei Jämsä Allar Raja

Kutsume teid kõiki toetama ja osalema ühiselt projektis, mille kaugemaks eesmärgiks on meil kõigil rõõmu tunda uute Tõnude, Andreide, Allarite tulevastest saavutustest.
Need saavutused ei jää suurte traditsioonide ja väärika sõudeajalooga Pärnust tulemata. Näiteks möödunud aasta ühe erakordseima Eesti noorte sporditulemuse ehk esimese Noorte Olümpiamängude medali tõi Buenos Airesest ära Pärnu Sõudeklubi noorsõudja Greta Jaanson (ühepaadi pronksmedal), kes tegi sellega suure üllatuse nii iseendale kui ka spordiüldsusele.

Greta Jaanson Greta Jaanson

Oleme koos toeks noorsportlastele inventari ostmisel nende sportlasetee alguses. Ja kellest ei saa tippsportlast, saab kindlasti läbi treeningukogemuse eesmärgile pühenduda suutev, tervislikke eluviise austav tubli, terve inimene.

Paadiprojekti võib toetada iga inimene või ettevõte igasuguse taskukohase summaga. Noorsportlased on tänulikud igasuguse toetuse eest. Paadiprojekti korraldajate eesmärk on leida läbi annetuste rahastus eeltoodud kuuele paadile. Annetuste kogumist kogusumma suurusjärgus 30 tuhat eurot planeerime kuni 31.05.2019. Juhul, kui suudame koos koguda rohkem, teeme täiendava paaditellimuse, konsulteerides eelnevalt mõlema sõudeklubiga.

Pärnu Rotary Klubi tagab igale:
- annetajale tänu Pärnu mõlema sõudeklubi noorsportlastelt
- üle 100€ annetuse tegija ära märkimise osapoolte interneti kodulehtedel
- üle 500€ annetuse tegija täiendavalt fikseerimise noortele antavatel paatidel
- üle 1000€ annetuse tegija fikseerimise noortele antavatel paatidel ja personaalse sõudeteemalise meene.

Annetusi saab üle kanda:
- MTÜ Pärnu Rotari Klubi arvelduskontole IBAN EE812200221011895643 Swedbank
- SA Pärnu Rotary Noortefond arvelduskontole IBAN EE681010220036771018 SEB Pank (tulumaksusoodustusega ühingu nimekirjas)

Lugupidamisega ja ette tänades,

Toomas Rapp
Pärnu Rotary Klubi President 2018/2019
5066312, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.